Łódź to stolica kreatywności, która od paru lat aspiruje także do tytułu polskiej stolicy muzyki. Z roku na rok przybywa w mieście ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali muzycznych wszystkich gatunków! W 2024 roku nie będzie inaczej! Łódź Summer Festival czy Audioriver to tylko dwa z kilkunastu wydarzeń muzycznych w Łodzi. Poznaj wszystkie wydarzenia muzyczne w Łodzi w 2024 roku!

Audioriver

12-14 lipca 2024

Festiwal Audioriver to kluczowe wydarzenie w dziedzinie muzyki elektronicznej na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej i jest uważany za jedno z najistotniejszych w tej kategorii. Przez około 20 lat istnienia, festiwal zyskał lojalną grupę fanów różnych gatunków muzyki elektronicznej, od house po techno aż do drum & bass. Wydarzenie to stanowi wyjątkową okazję do obejrzenia zarówno wybitnych DJ-ów, jak i niezwykłych koncertów oraz pokazów multimedialnych, wszystko skupione w jednym miejscu. Od 2024 roku, miejsce jego organizacji to Park na Zdrowiu w Łodzi.

Łódź Summer Festival

26-28 lipca 2024

Łódź Summer Festival to bezpłatny, trzydniowy festiwal muzyczny, który odbywa się co roku w ostatni weekend lipca z okazji Urodzin Łodzi. Pierwsza edycja miała miejsce w 2023 roku z okazji okręgłej 600 rocznicy miasta i zgromadziła rekordowy 1 milion gości! Przez trzy dni Łódź zamienia się w wielkie festiwalowe miasteczko, na kilku scenach rozlokowanych w różnych częściach miasta odbywają się koncerty międzynarodowych i ogólnopolskich gwiazd! Do dyspozycji uczestników festiwalu oddawane jest również specjalne pole namiotowe w parku miejskim w camym centrum! W ostatni weekend lipca nie może Cię zabraknąć w Łodzi!

Great September

12-14 września 2024

Festiwal Great September, to projekt realizowany przez Artura Rojka i Miasto Łódź, odbywający się każdego roku we wrześniu. Jest to istotne wydarzenie dla miłośników muzyki, z koncertami rozgrywającymi się w licznych łódzkich klubach, które harmonijnie wkomponowują się w charakterystyczną architekturę miasta. Łódź, dynamicznie rozwijające się miasto położone w centrum Polski, z bogatą historią i dużymi możliwościami, idealnie pasuje na gospodarza tego festiwalu. Great September Showcase Festival & Conference to inicjatywa łącząca występy znanych gwiazd z koncertami artystów na początku swojej drogi, których talent będzie mógł być doceniony w przyszłości. Wydarzenie to oferuje także możliwość nieformalnych spotkań i rozmów kuluarowych, a także oficjalną część konferencyjną z panelem dyskusyjnym i warsztatami poświęconymi aktualnym wyzwaniom szybko zmieniającego się sektora muzycznego.

Letnia Akademia Jazzu

lipiec-sierpień 2024

Letnia Akademia Jazzu to coroczne wydarzenie obejmujące cykl koncertów muzyki jazzowej w najlepszym wydaniu. To prawdziwe, kilkutygodniowe świeto dla fanów muzyki jazzowej z całej polski i nie tylko. Każdy z koncertów odbywa się w największym łódzkim klubie muzycznym – Wytwórnia. Na festiwalowej scenie co roku pojawiają się wirtuozi fortepianu, saksofonu i trąbki, legendy polskiego jazzu i czołowi artyści młodego pokolenia.

Ravekjavik

15 czerwca 2024

Ravekjavik to wyjątkowy festiwal muzyki rave, który od 2017 roku odbywa się w industrialnych przestrzeniach łódzkich fabryk, eksplorując nowe horyzonty w muzyce i sztuce. Ten projekt ma na celu rewitalizację zapomnianych miejsc poprzez wprowadzenie elementów takich jak muzyka, sztuka wizualna, scenografia i działania performatywne. Festiwal charakteryzuje się przede wszystkim społecznością, która ceni różnorodność i wspiera pokojowe współistnienie, opierając się na wzajemnym zrozumieniu i poznawaniu przez pryzmat sztuki.

Geyer Music Factory

lato 2024

Geyer Music Factory to cykl, niezwykle lubianych przez publiczność, letnich plenerowych koncertów, który w ciągu kilku lat zyskał renomę i grono wiernych fanów. Tradycyjnie już, w piątkowe wieczory lipca i sierpnia brukowany, wewnętrzny dziedziniec Białej Fabryki wypełnia się muzyką dla wymagających odbiorców. Na scenie Geyer Music Factory gościli między innymi  Krzysztof Herdzin, Grzegorz Turnau, Anna Maria Jopek, Mietek Szcześniak, Ania Rusowicz, rodzina Waglewskich czy rodzina Miśkiewiczów. Formuła Geyer Music Factory ewoluuje i zmienia się tak, by jak najlepiej uzupełnić muzyczną ofertę Łodzi o ciekawe wydarzenia, na wysokim poziomie artystycznym. Geyer Music Factory odbywa się na dziedzińcu Białej Fabryki latem każdego roku.

Soundedit Festival

październik 2024

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit to unikatowe w skali światowej wydarzenie, które od kilkunastu lat odbywa się w Łodzi. Jedyna na świecie w pełni autorska impreza dedykowana jednej z najbardziej kreatywnych w chwili obecnej grup zawodowych, jakimi bez wątpienia są stojący nieco w cieniu gwiazd – producenci muzyczni. Ludzie odpowiedzialni za finalny efekt nagrań, jakich słuchamy na co dzień.

Tekst & zdjęcia:  Robert Zintera;

Łódzka Organizacja Turystyczna

O autorze

Od zawsze jestem związana z turystyką, a podróże są moją największą pasją.
Kocham podróżować, odkrywać nowe miejsca, poznawać kultury i ludzi:)
Odkrywanie świata to jedna wielka życiowa lekcja, która uczy determinacji, kreatywności, cierpliwości, a przede wszystkim siebie:)

Możesz również cieszyć się:

Translate »