Witamy w kraju tętniącej życiem kultury, zachwycających krajobrazów i serdecznej gościnności – Portugalii! Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem historii, miłośnikiem jedzenia, entuzjastą przyrody, czy zamiłowaniem do surfowania, ten kraj ma coś do zaoferowania.

Porto

💖 Porto to urokliwe, zabytkowe uliczki, kolorowe budynki i wspaniałe widoki wzdłuż rzeki Duero. Sącz znane na całym świecie wino, zanurz się w lokalnych przysmakach i odkryj przytulne kawiarnie!

Lizbona

💖 Lizbona to Miasto Siedmiu Wzgórz, więc złap tramwaj, aby dotrzeć do panoramicznych punktów widokowych! Odwiedź Belém Tower, delektuj się pastéis de nata i poznaj nocne życie dzielnicy Bairro Alto.

Faro

💖 Faro to Twoja brama do złotych plaż regionu Algarve i krystalicznie czystej wody. Zrelaksuj się i delektuj się lokalnymi daniami z owoców morza lub wyjdź na zewnątrz i zwiedzaj park przyrody Ria Formosa.

Sintra (bajkowy Pałac Pena)

💖 Sintra to raj dla miłośników zamków i pałaców. Tam przeniesiesz się w bajkowy świat i poczujesz się jak księżniczka lub książę. Samo miasteczko jest niezwykle klimatyczne i malownicze, dlatego warto pobyć w tym mieście przynajmniej jakiś czas.

Bez względu na to, którą destynację wybierzesz, Portugalia obiecuje niezapomnianą przygodę! ✈️

Tekst: Anna Molęda- Kompolt

Zdjęcia: Pixabay

O autorze

Od zawsze jestem związana z turystyką, a podróże są moją największą pasją.
Kocham podróżować, odkrywać nowe miejsca, poznawać kultury i ludzi:)
Odkrywanie świata to jedna wielka życiowa lekcja, która uczy determinacji, kreatywności, cierpliwości, a przede wszystkim siebie:)

Możesz również cieszyć się:

Translate »