Odwiedź czarujące jarmarki bożonarodzeniowe i poczuj magię świątecznego ciepła na Węgrzech. Od słynnej Bazyliki Adwentowej w Budapeszcie, trzykrotnego zwycięzcy konkursu na „Najlepszy jarmark bożonarodzeniowy w Europie”, po Debreczyn – odkrywaj skarby, korzystaj z łaźni termalnych i świętuj Boże Narodzenie. Nie przegap zimowego uroku Węgier!

Koniecznie zobacz: Festiwal Adwentowy w Bazylice Św. Stefana i Jarmark Bożo-narodzeniowy

Według European Best Destinations i na podstawie głosów ponad 374 000 podróżnych z całego świata, Festiwal Adwentowy w Bazylice Św. Stefana po raz trzeci z rzędu został wybrany Najlepszym Jarmarkiem Bożonarodzeniowym w Europie. Jako zdobywca nagrody Najlepszy Jarmark Bożonarodzeniowy w Europie za lata 2020, 2021 i 2022, Festiwal Adwentowy jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie.

„Tam, gdzie miłość bierze cię za rękę” – pod tym hasłem Festiwal Adwentowy, wyjątkowo piękny jarmark bożonarodzeniowy w Budapeszcie, ponownie otwiera swoje podwoje. Od 17 listopada do 1 stycznia 2024 r. przed Bazyliką św. Szczepana na jednym z najbardziej imponujących, najpiękniejszych i zapierających dech w piersiach placów stolicy Węgier.

Zgodnie z tradycją zapewnia on wyjątkową świąteczną atmosferę wokół 120 wystawców domowego rzemiosła, prawdziwe kulinarne przygody i podnoszące na duchu programy z wieloma innymi niespodziankami. Prawdziwy, autentyczny duch Świąt ponownie przeniesie się do serca Budapesztu na Plac Św. Stefana!

 • Daty: 17 listopada 2023 r. do 1 stycznia 2024 r.
 • Godziny otwarcia: Od poniedziałku do czwartku: od 11:00 do 21:00, od piątku do soboty: od 11:00 do 23:00, niedziela: od 11:00 do 21:00.
 • Specjalne godziny pracy: 24 grudnia: 11:00–15:00, 25–26 grudnia: 10:00–20:00, 31 grudnia: sprzedawcy rękodzieła 11:00–10:00, jedzenie i napoje 11 : 00–3:00, 1 stycznia 2024 r.: 11:00–18:00.
 • Lokalizacja: Szt . Plac Istvána przed Bazyliką św. Stefana
 • Atrakcje: przestronny plac z lodowiskiem, upominki od rzemieślników i rozszerzony wybór potraw, w tym lángos, burgery, kiełbaski z grilla i nie tylko.

Inne godne uwagi jarmarki bożonarodzeniowe w Budapeszcie:

Jarmark Bożonarodzeniowy na placu Vörösmarty:

 • Daty: 17 listopada 2023 r. do 1 stycznia 2024 r.
 • Godziny otwarcia: Od poniedziałku do czwartku: od 11:00 do 21:00, od piątku do soboty: od 11:00 do 22:00, niedziela: od 11:00 do 21:00.
 • Specjalne godziny pracy: 24 grudnia: 10:00–14:00, 25–26 grudnia: 10:00–18:00, 31 grudnia/Sylwester: 11:00–5:00, 1 stycznia , 2024: od 11:00 do 17:00.
 • Lokalizacja: Vörösmarty tér , dzielnica V.
 • Atrakcje: Centralna lokalizacja, około 100 straganów, koncerty, rękodzieło i domek zabaw dla dzieci, wizyta Świętego Mikołaja 6 grudnia oraz szeroki wybór węgierskich potraw i grzanego wina.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Óbuda (Fő tér):

 • Daty: 1–23 grudnia 2023 r.
 • Godziny otwarcia: Od poniedziałku do czwartku: 14:00–21:00, od piątku do niedzieli: 10:00–22:00.
 • Wstęp: wolny.
 • Lokalizacja: Fő tér, Dystrykt III.
 • Atrakcje: uroczy rynek główny z wysoką choinką; prawdziwymi, ręcznie robionymi dekorcjami; tradycyjnymi węgierskimi potrawami; zajęciami dla dzieci; świątecznymi napojami, takimi jak grzane wino.

Jarmark Bożonarodzeniowy przy Fashion Street (ulica Deák Ferenc):

Budapest – Széchényi téri vásár
 • Lokalizacja: Ulica Mody (Deák Ferenc utca) przecinająca plac Vörösmarty.
 • Atrakcje: Na tym targu przed hotelem Kempinski Corvinus oferują żywność, słodycze, ceramikę i tekstylia ludowe.

Jarmark Bożonarodzeniowy na placu Erzsébet:

 • Położenie: Wzdłuż zachodniej strony Erzsébet tér .
 • Główne atrakcje: Oferuje kurtoszkalacze (kürtőskalács), naleśniki, pączki, makowce i lokalne ciasta. Można tu także kupić futrzane czapki, szaliki i pocztówki.

Jarmark Bożonarodzeniowy na Bazarze Zamkowym:

 • Daty: grudniowe niedziele
 • Lokalizacja: Ybl Miklós tér 2-6, Dystrykt I., pomiędzy Mostem Elżbiety a Mostem Łańcuchowym.
 • Atrakcje: Rękodzieła rzemiosła ludowego, koncerty, food trucki, małe lodowisko i bezpłatne programy dla dzieci w każdą niedzielę.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Parku Miejskim (Városliget):

 • Godziny otwarcia: codziennie od 9:00 do 21:00, także w święta.
 • Lokalizacja: Városliget / Park Miejski (obok Placu Bohaterów).
 • Atrakcje: Świąteczny wystrój z targiem rzemiosła, jedzeniem i napojami, programami rodzinnymi i specjalnymi niespodziankami dla dzieci. Zawiera także pokaz świetlny 3D.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Centrum Handlowym Allee:

 • Daty: 20 listopada – 24 grudnia 2023 r.
 • Godziny otwarcia: Codziennie od 10:00 do 20:00.
 • Lokalizacja: Mały deptak obok centrum handlowego Allee.
 • Najważniejsze informacje: Zawiera różnych sprzedawców oferujących odzież, akcesoria, prezenty i węgierskie specjały, takie jak miód, dżemy, pálinka i grzane wino.

Więcej informacji: https://www.budapestbylocals.com/christmas-markets-in-budapest/

Jarmarki bożonarodzeniowe na wsi

Eger

Na Węgrzech, oprócz Budapesztu, również wieś oferuje doskonałą okazję do poczucia świątecznego nastroju. Jarmark bożonarodzeniowy w Egerze odbywa się, co roku na placu Dobó. Targi otwierają się 25 listopada i kończą 24 grudnia. Stragany wypełnione są przepysznymi słodkościami i wyrobami rękodzielniczymi. Możesz nawet spotkać się z rzemieślnikami i odbyć z nimi krótką rozmowę na temat ich produktów. W powietrzu unosi się aromat grzanego wina i pierników, a wystarczy kubek wina, żeby się rozgrzać!

Veszprém

Veszprém , Europejska Stolica Kultury w 2023 roku, przez cztery weekendy Adwentu czeka na gości z koncertami, doznaniami kulinarnymi i uroczym Jarmarkiem Bożonarodzeniowym. Jarmark Bożonarodzeniowy znajduje się na Starym Mieście i oferuje szeroką ofertę kuchni węgierskiej, taką jak tradycyjna zupa rybna, smażona kiełbasa, zupa gulaszowa, lángos i kurtoszkalaczem. Targ zaprasza do magicznego świata, w którym wszystko kręci się wokół Świąt Bożego Narodzenia.

Pecz

Czas Adwentu w stolicy hrabstwa Baranya jest zawsze wyjątkowy. Przyjaciele i krewni miasta spotykają się na jarmarku, aby posmakować świątecznej atmosfery. Zapach grzanego wina, kurtoszkalaczy i pieczonych kasztanów unosi się na Placu Széchenyi, wraz z melodiami chórzystów i świateł, otaczając główny plac miasta prawdziwą magią. Najmłodsi członkowie rodziny mogą odwiedzić dom Świętego Mikołaja, podziwiać świetlne obrazy, a w niedzielę wraz z rodzicami obejrzeć ceremonię zapalenia świec. Plac Széchenyi zamienia się w bajkę na czas jarmarku adwentowego, który rozpoczyna się ostatniego dnia listopada.

Szeged

Szeged obchodzi Boże Narodzenie na placu Dóm od 24 listopada do 24 grudnia. Będzie tam można zobaczyć malowanie światłem, żonglerzy ogniem i pojeździć na ogromnym lodowisku.

Vác

Jarmark Bożonarodzeniowy (20 listopada – 31 grudnia) na głównym placu w Vác czeka na gości z żywą szopką betlejemską wielkości człowieka, lodowiskiem i wyjątkowym wieńcem adwentowym.

Debreczyn

Jarmark Bożonarodzeniowy w Debreczynie to magiczne miejsce zarówno dla turystów, jak i mieszkańców. Tegoroczny targ, umiejscowiony na tle historycznego centrum miasta, obiecuje szereg świątecznych przysmaków i podnoszących na duchu przeżyć. Od 25 listopada do 23 grudnia rynek ożywa duchem sezonu. Dzięki unikalnemu projektowi muralu zaprezentowane zostaną także wybrane zdjęcia i historie osób związanych z Debreczynem, które po cichu przyczyniły się do uatrakcyjnienia miasta.

Źródło: Aviareps

O autorze

Od zawsze jestem związana z turystyką, a podróże są moją największą pasją.
Kocham podróżować, odkrywać nowe miejsca, poznawać kultury i ludzi:)
Odkrywanie świata to jedna wielka życiowa lekcja, która uczy determinacji, kreatywności, cierpliwości, a przede wszystkim siebie:)

Możesz również cieszyć się:

Translate »