Kolejnym miejscem na mojej liście romantycznych miast jest Sevilla w Hiszpanii w regionie Andaluzja. Niedawno wróciłam z tego miasta i uważam, że jest ona stworzona dla zakochanych. Jak twierdzą lokalni Hiszpanie najbardziej rozpala serca gorącym namiętnym rytmem flamenco i ciepłym klimatem. To miasto miłości pachnące pomarańczami, które nadają mu słodyczy i energii.

Stolica Andaluzji jest jednym z najbardziej wypełnionych zabytkami miast Hiszpanii. Spacerując po starym mieście raz po raz natrafimy na historyczne wille, pałace czy kościoły. Fasady wielu z nich ozdobione są popularnymi na całym Półwyspie Iberyjskim płytkami azulejo, które można podziwiać jako malarski kunszt artystyczny. Idealnym miejscem na randkę jest Plac Hiszpański z bajecznym parkiem Marii Elizy, który uważany jest za jeden z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych Placów w Europie. Imponuje swoją wielkością (ponad 50 tysięcy m2), dbałością o detale oraz niepowtarzalnym klimatem. Spacer wśród roztańczonych fontann i unoszącej się w powietrzu gitarowej muzyki z tańcem flamenco w wykonaniu pięknych i dostojnych Hiszpanek dodaje temu miejscu unikalnego piękna.

Niezwykłego uroku nadaje również przepływający przez plac kanał, po którym można wybrać się w krótki, ale niezapomniany rejs łódką. Plac Hiszpański to również lekcja historii i geografii kraju oraz związanych z nim elementów kultury. Cztery mosty zawieszone na kanale reprezentują zapisane na kartach historii, dawne królestwa: León, Castilla, Aragón i Navarra. Z kolei na 48 ławeczkach, rozmieszczonych wzdłuż placu, za pomocą ozdobnych płytek azulejos zostały przedstawione poszczególne prowincje Hiszpanii wraz z mapą, herbem i ważnymi wydarzeniami w ich dziejach.  Po przejażdżce łódką warto wybrać się do romantycznego Parku Marii Luizy, który jest unikatowy pod względem roślinności, jak również architektury. Charakterystycznymi elementami parku są tzw. glorietas, czyli altanki.

 Jedną z popularniejszych jest Glorieta de las Palomas, a pozostałe to Glorieta de Cervantes, Glorieta de Francisco Rodríguez Marín czy Glorieta de la Mesa Mural. Polecam w tej scenerii napić się aromatycznej kawy, która w połączeniu z naturą smakuje wyśmienicie! 

Podczas odwiedzin Sevilli warto zwiedzić również imponującą gotycką Katedrę, bajeczne wille i pałace, najstarszą wciąż wykorzystywaną rezydencję królewską świata (Alcázar), La Giraldę, Złotą Wieżę, barokowe kościoły czy żydowską dzielnicę Barrio de Santa Cruz. Spacerując w romantycznych ogrodach Alcazar można rozkochać się ponownie i poczuć jak z Baśni Tysiąca i jednej nocy.

To miejsce pachnie miłością, nasyca swoim urokiem i rozpala do czerwoności. Oczywiście koniecznie trzeba tam zaprosić swoją drugą połowę na przepyszne hiszpańskie cortado z soczystym tiramisu. Przy okazji podziwiać tańce godowe dostojnych pawi. Widok robi niesamowite wrażenie, a wspomnienia z tego romantycznego miejsca pozostaną na długie lata w pamięci.  

O autorze

Od zawsze jestem związana z turystyką, a podróże są moją największą pasją.
Kocham podróżować, odkrywać nowe miejsca, poznawać kultury i ludzi:)
Odkrywanie świata to jedna wielka życiowa lekcja, która uczy determinacji, kreatywności, cierpliwości, a przede wszystkim siebie:)

Możesz również cieszyć się:

Translate »