Z moich podróży po Europie wybrałam kilka miast, które uznałam za wyjątkowo romantyczne. Uważam, że można w nich doświadczyć dużo miłości, wzruszeń i szalonych emocji. Przy okazji każde z tych miejsc może pochwalić się wieloma atrakcjami turystycznymi, ciekawymi miejscami wartych zobaczenia oraz kulturą połączoną z różnymi koncertami organizowanymi w plenerze.

Miejscem numer jeden z mojej listy romantycznych miast jest Werona w północno-wschodnich Włoszech. Zapewne znasz historię miłości Romea i Julii, dzięki której wielu pisarzy, reżyserów czy poetów miało gotowy materiał o miłości, a my odbiorcy ich dzieł, z wielką przyjemnością rozkoszowaliśmy się szalonymi emocjami bohaterów. Przykładem na to jest słodkie love story „Listy do Julii” z 2010 roku
z Amandą Seyfried  w roli głównej.

Obowiązkowym punktem zwiedzenia w Weronie jest Dom Julii (Casa di Giulietta) oraz pocałunek pod balkonikiem i wyszeptanie czułych słów swojej drugiej połowie. Po takim miłym wstępie randka
w przyjemnej kafejce w okolicach domu Romea czy Julii może być miłym połączeniem opowieści o Twojej romantycznej historii. Inną ciekawą propozycją jest również odwiedzenie Klubu Julii przy ulicy Corso Santa Anastasia 29, gdzie wolontariusze z całego świata odpisują na listy pozostawione na jej podwórku. Sama byłam świadkiem pisanych do niej na szybko miłosnych liścików dwóch młodych nastolatek oczekujących na przeżycie podobnych emocji w ich życiu. Widok był wzruszający i pełen nadziei! 

Jeśli zdecydujesz się na oświadczyny czy ślub w tym wyjątkowo romantycznym mieście, to proponuję Ci Czytelniku bardzo symboliczne i znaczące miejsce. Jest to bogato zdobiona sala byłego klasztoru,
w której odprawiane są śluby cywilne zawierane również wśród zagranicznych gości z całego świata.

Przyjemnym dodatkiem do zwiedzenia będzie prawdziwy symbol miasta, a mianowicie rzymski Amfiteatr wybudowany w I w. n.e. To trzeci największy amfiteatr we Włoszech, ustępuje wielkością jedynie rzymskiemu Koloseum i amfiteatrowi w Kapui w Kampanii. Dawniej mógł pomieścić 30 000 osób, a dziś jest wykorzystywany w celach turystycznych i kulturowych. Latem wystawiane są tu opery, musicale i koncerty takie jak: La Traviata, Aida, Carmen, Il Trovatore, Carmina Burana czy Tosca. W wieczornym pejzażu amfiteatru i świetle księżyca (zazwyczaj koncerty czy opery rozpoczynają się o 21:00) można przenieść się w magiczny klimat odtwarzanej sztuki. 

Werona ma niesamowity klimat i jest najlepszą propozycją na romantyczny wyjazd we dwoje. Klimatyczne kafejki zapraszają na włoską kawę z przysmakami, a restauracje serwują smaczne dania włoskie przy blasku świec. Myślę, że każda kobieta marzy o wieczorze w tak przyjemnym klimacie ze swoją drugą połówką. Warto i trzeba tego doświadczyć w tak magicznym mieście:)

O autorze

Od zawsze jestem związana z turystyką, a podróże są moją największą pasją.
Kocham podróżować, odkrywać nowe miejsca, poznawać kultury i ludzi:)
Odkrywanie świata to jedna wielka życiowa lekcja, która uczy determinacji, kreatywności, cierpliwości, a przede wszystkim siebie:)

Możesz również cieszyć się:

Translate »