Masz już pomysł na wakacje? A może marzy Ci się jakaś rajska wyspa? Magazyn „Travel+Leisure” przeprowadził ankietę, która analizuje najlepsze doświadczenia podróżnicze w danym roku. Tym razem pod uwagę wzięto tylko i wyłącznie wyspy. Ankietowani zostali poproszeni o ocenę wysp na całym świecie pod względem pięciu kategorii:

  • atrakcje i zabytki,
  • przyroda i plaże,
  • żywność,
  • życzliwość mieszkańców,
  • ogólna wartość podróżnicza.

Dane zebrane przez „Travel+Leisure” wykazały, że turystom najbardziej zależy na pięknych, czystych plażachoraz kwitnącym życiu morskim.  Równie ważna była historia miejsca i związane z nią zabytki.

Oto pięć wysp, które spełniają wymienione powyżej warunki:

  1. Ischia, Włochy do położonej na Morzu Tyrreńskim Ischii można dotrzeć godzinnym rejsem z Neapolu. Wyspa zdobyła pierwsze miejsce dzięki malowniczym wioskom, źródłom termalnym i dziewiczym plażom, zwłaszcza Le Fumarole z ogrzewanym geotermalnie piaskiem. Jeden z ankietowanych pochwalił także „miłych i pomocnych” mieszkańców.
  2. Malediwypołożona na Oceanie Indyjskim kolekcja wysp słynie z przepięknych plaż oraz mnóstwa sportów wodnych, w tym nurkowania.

3. Bali, Indonezjata rajska wyspa zdobyła trzecie miejsce ze względu na malowniczą przyrodę, bogatą kulturę i różnorodne zajęcia na świeżym powietrzu, w tym surfing, nurkowanie i piesze wędrówki.

4. Milos, Grecja –   położona na Morzy Egejskim, uwielbiana jest przez turystów za spokojne plaże. Doceniono także sympatycznych mieszkańców wyspy, niesamowite doznania kulinarne i zabytki.

5. Fidżipaństwo wyspiarskie na południowym Pacyfiku zajęło piąte miejsce ze względu na bogate życie morskie i przyjaznych mieszkańców. Wyspę nazwano stolicą najpiękniejszych koralowców na świecie”.

Ranking 25 najlepszych wysp świata według „Travel +Leisure”

Oprócz zwycięskiej piątki, w rankingu „Travel + Leisure” znalazły się także:

6. Wyspy Galapagos, Ekwador

7. Phuket, Tajlandia

8. Dominikana

9. Boracay, Filipiny

10. Wyspa Cape Breton, Nowa Szkocja

11. Palawan, Filipiny

12. Paros, Grecja

13. Azory, Portugalia

14. Phu Quoc, Wietnam

15. Moorea, Polinezja Francuska

16. Cebu, Filipiny

17. Ibiza, Hiszpania

18. Św. Wincenty i Grenadyny

19. Madera, Portugalia

 20. Maui, Hawaje

21. Anguilla

22. Kreta, Grecja

23. Mackinac, Michigan

24. Hawaje

25. Wyspa Kiawah, Karolina

Źródło: well.pl                                               Tekst: Anna Molęda-Kompolt   

Zdjęcia:  Pixabay             

O autorze

Od zawsze jestem związana z turystyką, a podróże są moją największą pasją.
Kocham podróżować, odkrywać nowe miejsca, poznawać kultury i ludzi:)
Odkrywanie świata to jedna wielka życiowa lekcja, która uczy determinacji, kreatywności, cierpliwości, a przede wszystkim siebie:)

Możesz również cieszyć się:

Translate »