Poznaj portugalską wyspę – Maderę

Madera to jedna z najbardziej znanych wysp Portugalii na północnym Atlantyku. Jej nazwa pochodzi od Ilha Madera, co oznacza „Wyspa Drewna” lub „Zalesiona Wyspa”. Mówi się, że panuje na niej wieczna wiosna, a wszystko to za sprawą panującego tam klimatu. Ponad 60% jej powierzchni zajmuje Park Narodowy.

Madera jest obecnie chętnie odwiedzana ze względu na swój prawdziwie rajski charakter. To właśnie tutaj kończy się Europa.

Wyspa oferuje niezwykłe szlaki stworzone do pieszych wędrówek i podziwiania tamtejszych kanałów nawadniających powstałych kilkaset lat temu. Bogactwo natury i wiele rodzajów kwiatów sprawiają, że dla wielu Madera to nic innego jak rajski ogród.

Osoby ceniące klasyczne plażowanie, mogą zostać zachęcone piaszczystą plażą Câmara de Lobos i Machico, która została uformowana piaskiem prosto z Sahary. Są to jedne z niewielu piaszczystych plaż na tej wyspie.

Wśród innych atrakcji na Maderze na turystów czeka Park Wodny Santa Cruz, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Baseny, zjeżdżalnie, rynny wodne, ale także spokojniejsze “lazy river” i park idealny do odpoczynku z pewnością spełnią oczekiwania wszystkich członków wyprawy.

Jedną z bardziej osobliwych atrakcji turystycznych na Maderze jest zjazd wiklinowym koszem, nazywanym „toboganem”, z góry Monte. Czterokilometrowa przejażdżka, pod czujnym okiem dwóch osób prowadzących wyjątkowy pojazd, dostarcza wielu ekscytujących wrażeń. To doświadczenie, które warto przeżyć, a przy okazji można rozkoszować się urokami tego niezwykłego miejsca.

Madera to nie pojedyncza wyspa, ale archipelag składający się z czterech wysp, które tworzą całość. To portugalska wersja Hawajów, z plażami, wulkanami, lagunami i lasami, która przyciąga wielu turystów z całego świata. To wyspa, która zachwyca różnorodnością, bogactwem roślinności i kwiatów.  Rozkocha w sobie tych, którzy lubią eksplorować, odkrywać nowe miejsca, jak i tych, którzy lubią przebywać blisko natury i wręcz namacalnie czuć jej potęgę.

O autorze

Od zawsze jestem związana z turystyką, a podróże są moją największą pasją.
Kocham podróżować, odkrywać nowe miejsca, poznawać kultury i ludzi:)
Odkrywanie świata to jedna wielka życiowa lekcja, która uczy determinacji, kreatywności, cierpliwości, a przede wszystkim siebie:)

Możesz również cieszyć się:

Translate »