Posmakuj na greckiej wyspie – Krecie

Kreta to największa grecka wyspa, która jest połączeniem bogatej historii z przepiękną scenerią i rozwiniętą infrastrukturą. Na niej odkryto jedne   z najstarszych śladów przodków człowieka, a dziś można podziwiać naturę i historię w promieniach słońca na lagunie, w portach, czy w jednej z tawern. W licznych resortach znajdujących się na wyspie każdy może znaleźć coś dla siebie.

Pobyt na Krecie od razu wprawia w dobry nastrój. Przepiękne laguny mienią się kolorami złota i różu, a krystalicznie czysta woda zaprasza do przyjemnych kąpieli. Bogata infrastruktura hotelowa
i różnorodność miejsc na wyspie – od imprezowych rajów po maleńkie miejscowości pełne historii – sprawiają, że na Krecie każdy znajdzie coś, co pokocha.

Chania i Heraklion to dwa największe i bardzo malownicze miasta na Krecie. Przebywając w Chanii nie sposób nie zauważyć weneckich wpływów, szczególnie podczas spaceru w dzielnicy portowej. Port Wenecki, Loggia Wenecka i cała okolica Starego Miasta przyciągają nawet najbardziej zagorzałych plażowiczów. Natomiast Heraklion ze swoją imponującą fortecą Rocca al Mare zachwyca wieloma zabytkami i muzeami, które mogą stanowić przyjemną przerwę od promieni słonecznych na pięknych plażach Krety.

Jednymi z najpopularniejszymi ośrodków dla plażowiczów są Malia, Retimno, Ajos Nikolaos i Stalida. Oferują one nie tylko hotele o wysokim standardzie i w wariantach all inclusive, ale również sporo udogodnień dla miłośników sportów wodnych czy imprezowego, nocnego życia. Będąc na wyspie warto odkrywać jej przepiękne zakątki, bowiem Kreta ma naprawdę dużo do zaoferowania.

To moja ulubiona wyspa grecka, na którą zawsze wracam z wielką przyjemnością. Rozkoszuje się tam malowniczymi miastami, rajskimi plażami, grecką kuchnią i uprzejmością lokalsów. Na Krecie czuję się jak w domu. To miejsce polecam wszystkim, którzy chcą doświadczyć greckich klimatów, a przy okazji spokoju i harmonii z dala od zgiełku i tłumów dużych miast.

O autorze

Od zawsze jestem związana z turystyką, a podróże są moją największą pasją.
Kocham podróżować, odkrywać nowe miejsca, poznawać kultury i ludzi:)
Odkrywanie świata to jedna wielka życiowa lekcja, która uczy determinacji, kreatywności, cierpliwości, a przede wszystkim siebie:)

Możesz również cieszyć się:

Translate »