Bez wątpienia Rzym to jedno z najbardziej moim zdaniem romantycznych miast, które co jakiś czas zachęca mnie do przyjazdu w swoje gościnne progi. Stolica Włoch charakteryzuje się połączeniem historii z teraźniejszością, wielością zabytków, romantycznym klimatem, wspaniałymi zakamarkami i tą cudowną atmosferą, która sprawia, iż chce się tu ciągle wracać.

Obowiązkowym punktem przyjazdu do Rzymu powinny być spacery po tym niezwykle romantycznym mieście. Rzym charakteryzuje się nie tylko wieloma zabytkami, które nadają miastu wyjątkowego charakteru, ale też pięknymi zakątkami, klimatycznymi uliczkami, urokliwymi placami i parkami. Dodatkowo stolica Włoch słynie z wielu doskonałych knajpek i restauracji, w których można nie tylko dobrze zjeść, ale także posłuchać włoskiej muzyki i poczuć atmosferę tego miasta. A wieczorny spacer po oświetlonym mieście to niezapomniane przeżycie.

Ważnym punktem zwiedzania jest również słynna Fontanna di Trevi, która co roku jest odwiedzana przez miliony turystów. W czym tkwi jej wyjątkowość? Otóż legenda głosi, iż wrzucenie do niej monety gwarantuje powrót do wiecznego miasta. Takie przekonanie turystów sprawia, iż każdego roku w fontannie lądują naprawdę duże pieniądze. Poza tym fontanna jest wyjątkowo piękna i monumentalna, a zdjęcie na jej tle to wspaniała pamiątka i uwiecznienie włoskich chwil.

Bardzo ciekawym miejscem polecanym do odwiedzenia jest Via della Greca 4 – ulica, na której znajduje się romantyczny wykrywacz kłamstw. Historia tej marmurowej budowli liczy około dwóch wieków i już od wielu lat pomaga sprawdzić, czy uczucia ukochanej osoby są szczere, czy mówi ona prawdę lub czy ma jakieś sekrety bądź tajemnice. Wystarczy włożyć rękę w usta brodacza, a gdy wyznane świadectwo będzie fałszywe – ręka zostanie ucięta. Jest to oczywiście jedynie legenda, więc zakochani nie muszą obawiać się prawdziwej egzekucji. Niemniej jednak miejsce jest niezwykłe i warto je odwiedzić podczas swojego pobytu we włoskiej stolicy.

Pozostałe miejsca, które powinny znaleźć się na trasie wycieczki do Rzymu to między innymi majestatyczne Koloseum, starożytne Forum Romanum, antyczny Panteon, najdłuższe w Europie schody hiszpańskie, historyczne Campo de Fiori, romantyczny Park Villa Borghese z przepiękną Galerią Borghese i wiele innych.

Tak naprawdę cały Rzym ma wyjątkowy klimat Wiecznego Miasta, gdzie każdy przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić to magiczne miasto. W końcu jak mówi starożytne powiedzenie „wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”.

O autorze

Od zawsze jestem związana z turystyką, a podróże są moją największą pasją.
Kocham podróżować, odkrywać nowe miejsca, poznawać kultury i ludzi:)
Odkrywanie świata to jedna wielka życiowa lekcja, która uczy determinacji, kreatywności, cierpliwości, a przede wszystkim siebie:)

Możesz również cieszyć się:

Translate »