Odkryj hiszpańską wyspę – Ibizę

Ibiza jest wymarzonym miejscem dla wielbicieli zabawy do białego rana. Gorące lato, najlepsze imprezy na świecie oraz wspaniałe plaże otoczone ciepłymi wodami Morza Śródziemnego. Ibiza jest trzecią co do wielkości wyspą archipelagu Balearów (o powierzchni 571 km2), zaraz po Majorce i Minorce. Ze swoim gorącym, śródziemnomorskim klimatem każdego roku przyciąga turystów spragnionych słońca.

Stolicą wyspy, a zarazem jej największym miastem jest Ibiza (Eivissa) słynąca z zabytkowych fortyfikacji oraz dużej liczby klubów i dyskotek. Wyspa zawsze słynęła z tolerancji, otwartości i luźnego stylu życia. Warto wspomnieć, że Ibiza została wpisana do Księgi rekordów Guinessa jako najbardziej rozrywkowe miejsce na świecie z siedmioma dużymi klubami, które przyjmą nawet kilka tysięcy osób.

Ibiza to nie tylko tętniące życiem miasteczka i zabawa do białego rana, ale także piękne wybrzeże ze wspaniałymi plażami. To właśnie one każdego roku przyciągają rodziny poszukujące idealnego miejsca na wypoczynek.

Playa d’en Bossa jest jedną z najbardziej malowniczych i najdłuższych plaż na Ibizie (ma ok. 3 km długości). Złocisty piasek, palmy oraz ciepła woda stwarzają idealne warunki do wakacyjnego lenistwa. W niewielkiej zatoce Cala Llonga można trafić na kolejną, urokliwą plażę. Ma kształt litery U i ciągnie się na długość 200 m. Cechą charakterystyczną tego miejsca jest jasny piasek i przejrzysta woda, dzięki której nurkowie mają idealne warunki do podziwiania podwodnego świata.

Kolejną jest naturalna plaża Invisa położona w otoczeniu urwistych formacji skalnych, z imponującym widokiem na pobliską wysepkę Tagomago. Warto też pamiętać, że każdego roku (w maju) na Starówce Ibizy odbywa się średniowieczny festiwal z pokazami walk i tańców.

O autorze

Od zawsze jestem związana z turystyką, a podróże są moją największą pasją.
Kocham podróżować, odkrywać nowe miejsca, poznawać kultury i ludzi:)
Odkrywanie świata to jedna wielka życiowa lekcja, która uczy determinacji, kreatywności, cierpliwości, a przede wszystkim siebie:)

Możesz również cieszyć się:

Translate »